Indian Wells: Simona Halep joaca in sferturi impotriva croatei Martici. Scorul meciurilor directe e egal

Dupa victoria din optimi, Halep va evolua cu croata Petra Martici, locul 51 WTA, care a invins-o, tot marti, cu 6-3, 7-6 (4), pe jucatoarea ceha de 18 ani Marketa Vondrousova, locul 54 WTA.

acum 3 luni (13 Mar 2018)

Dupa victoria din optimi, Halep va evolua cu croata Petra Martici, locul 51 WTA, care a invins-o, tot marti, cu 6-3, 7-6 (4), pe jucatoarea ceha de 18 ani Marketa Vondrousova, locul 54 WTA. Simona Halep si Petra Martici sunt la egalitate la intalnirile directe, 1-1, dar partidele sunt din 2015 (victorie Halep) si 2011.

Calificarea in sferturi este recompensata la Indian Wells cu un premiu de 167.195 de puncte WTA si cu 215 puncte WTA. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro