Halep, ingrozita: Simona a dezvaluit ce gand negru i-a trecut prin cap cand si-a sucit glezna pe teren

Din fericire, chiar si asa, setul doi a fost o formalitate pentru Halep care s-a dus la 3-0, pentru ca la final sa castige cu 6-1. Accidentarea a si ajutat-o Simona a analizat si partida castigata cu Destanee Aiava si a admis ca a existat si un avantaj pentru ea in setul doi, atunci cand meciul s-a intrerupt, pentru ca Halep sa primeasca ingrijiri medicale.

acum 73 luni (17 Jan 2018)

Doua jucatoare venite de nicaieri care au invins-o pe Simona Halep la Australian Open in turul I la precedentele doua editii. Iar la cum a inceput duelul cu Destanee Aiava (193 WTA), probabil, multi au crezut ca istoria se va repeta, iar romanca le va mai face fanilor ei o surpriza neplacuta. In primul set, australianca de 17 ani s-a dus la un incredibil 5-2, iar la 5-3 a avut doua mingi de set pe serviciul Simonei! Dupa o sperietura in setul I, a venit, din pacate, una si mai mare in setul doi. Romanca s-a intins dupa o minge, a alunecat, si-a sucit glezna si a urlat de durere. Din fericire, chiar si asa, setul doi a fost o formalitate pentru Halep care s-a dus la 3-0, pentru ca la final sa castige cu 6-1. Sirul infrangerilor la Australian Open a fost intrerupt, insa cea mai arzatoare intrebare a ramas: E grava accidentarea suferita de Simona la glezna? Am facut un dus, am facut stretching si am venit aici, la conferinta. Din experienta mea, simt ca nu e nimic rupt, dar durerea a fost mare. Asa ca glezna mea nu e bine, de aceea, o bandajez tot timpul", a explicat Halep. Ea a adaugat ca, deocamdata, nu e cazul sa se gandeasca la un scenariu negru, precum retragerea la Australian Open 2018. "Sunt obisnuita cu problemele la glezna, asa ca nu cred ca o sa ma opresc. Simona a admis ca, in momentul in care i-a fugit piciorul pe teren, a crezut ca Australian Open 2018 e un turneu incheiat pentru ea. Ma bucur ca nu s-a umflat nimic. O sa fac tratament, insa astept sa vad cum ma trezesc maine (n.r. Accidentarea a si ajutat-o Simona a analizat si partida castigata cu Destanee Aiava si a admis ca a existat si un avantaj pentru ea in setul doi, atunci cand meciul s-a intrerupt, pentru ca Halep sa primeasca ingrijiri medicale. "Cred ca experienta mea si-a spus cuvantul. Cred ca nu stia cat e scorul. Apoi, intreruperea de la setul doi a fost in favoarea mea. Cred ca am fost putin norocoasa. Stiam ca va fi greu sa joci impotriva unei localnice. Am fost putin stresata pentru ca i... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro