Halep, despre meciul cu Wickmayer: "Acum va fi alta poveste". Si Begu e increzatoare: "Stiu ce am de facut cu Bouchard"

Halep, despre meciul cu Wickmayer:

Wickmayer s-a impus cu scorul de 6-3, 6-2, in finala turneului de la Torhout din 2010, o competitie ITF, cu scorul de 6-0, 6-2, in sferturile de finala ale turnului de la Auckland din 2011 si cu scorul de 6-4, 6-0, tot in sferturi, la Hobart, in 2012. ...meciul cu Bethanie Mattek Sands Intr-un alt interviu, acordat fostei jucatoare austriece Barbara Schett, la Eurosport, Halep s-a plans de caldura de la ora meciului de vineri cu americanca Bethanie Mattek-Sands.

acum 96 luni (23 Jan 2015)

Simona Halep se va intalni in optimile Australian Open cu belgianca Yanina Wickmayer, locul 80 WTA, dupa 3 infrangeri fara set castigat, intre 2010 si 2012. Wickmayer s-a impus cu scorul de 6-3, 6-2, in finala turneului de la Torhout din 2010, o competitie ITF, cu scorul de 6-0, 6-2, in sferturile de finala ale turnului de la Auckland din 2011 si cu scorul de 6-4, 6-0, tot in sferturi, la Hobart, in 2012.

Orele exacte de la care se joaca partidele Begu - Bouchard si Halep-Wickmayer

Fostul antrenor al Simonei Halep ii da sfaturi Yaninei Wickmayer

Halep, despre....

...meciul cu Wickmayer din optimi

"M-a invins de fiecare data cand am jucat cu ea, dar urmatorul meci va fi alta poveste pentru ca mi-am imbunatatit mult jocul. Trebuie sa ma misc rapid si sa-mi fac jocul, sa fiu agresiva si sa joc repede", a spus Halep, potrivit site-ului oficial al Australian Open.

...meciul cu Bethanie Mattek Sands

Intr-un alt interviu, acordat fostei jucatoare austriece Barbara Schett, la Eurosport, Halep s-a plans de caldura de la ora meciului de vineri cu americanca Bethanie Mattek-Sands.

Simona Halep a exersat lovitura "passing" chiar inaintea meciului cu Mattek-Sands, o specialista a probei de dublu, cu 13 titluri castigate, si cu un joc la fileu putin obisnuit in circuitul feminin. "De dimineata am exersat multe

pentru ca stiam ca vine des la fileu. E destul de ciudat pentru ca ea este printre putinele fete din circuit care vin la fileu, nu e usor sa te adaptezi, dar cred ca m-am descurcat bine, am facut cateva

bune astazi", a spus ea. eliminarea lui Roger Federer

Romanca a acordat acest interviu la putin timp dupa ce Roger Federer a fost eliminat de Andreas Seppi in turul 3 al competitiei masculine. Am disputat primul sfert de finala la turneele de Mare Slem, apoi a... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro