Halep a "intepat-o" pe Konta si le-a dat o veste proasta fanilor din Romania: decizie luata dupa Wimbledon

Halep a

Simona Halep a parasit Wimbledon in sferturi si, in ciuda faptului ca ar fi avut la dispozitie cateva zile pana la startul BRD Bucharest Open (15-23 iulie), nu va participa la intrecerea pe care a castigat-o anul trecut.

acum 38 luni (12 Jul 2017)

Simona Halep a parasit Wimbledon in sferturi si, in ciuda faptului ca ar fi avut la dispozitie cateva zile pana la startul BRD Bucharest Open (15-23 iulie), nu va participa la intrecerea pe care a castigat-o anul trecut. Potrivit corespondentului "Gazetei Sporturilor" la Londra, Halep a confirmat, dupa partida pierduta cu Konta, ca va absenta de la BRD Bucharest Open. Romanca a analizat si infrangerea suferita marti seara si a lasat de inteles ca a fost iritata de doua momente: *Pauza pe care Konta a luat-o intre setul doi si setul trei *Strigatul venit din tribune la ultimul punct al meciului, atunci cand Simona a cerut chiar rejucarea punctului Ce a spus? Si poate in acel game de serviciu pe care l-am pierdut, apoi a fost mai greu sa cred pentru ca ea are un serviciu bun si n-am avut prea multe ocazii sa castig contra acestei arme. Sunt multe lucuri pozitive pe care sa le iau cu mine, ea a jucat bine si a meritat victoria. Doar la ultimul punct mi s-a parut ciudat ca o doamna din tribune tipa, dar in rest a fost o atmosfera frumoasa. L-am intrebat pe arbitru si el mi-a spus ca nu poate fi rejucat punctul, asa ca ce sens avea sa ma cert cu el? M-am ridicat de pe scaun pentru ca se pornise aerul conditionat in setul al doilea si ma temeam sa nu raman pe acolo intepenita. Cred ca o sa mai am sanse pentru ca mai am multi ani inainte. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro