FOTO+VIDEO: Monica Niculescu, lovitura lunii aprilie in tenisul mondial

Monica Niculescu (28 de ani) a izbutit sa castige topul celor mai frumoase lovituri ale lunii aprilie, in opinia WTA, in urma meciului pe care l-a disputat cu Petra Kvitova in sferturile de finala ale turneului Premier de la Stuttgartt.

acum 95 luni (6 May 2016)

In primul set, la scorul de 3-1 pentru Niculescu, sportiva noastra a dovedit ca-i este superioara adversarei si s-a impus gratie unui backhand in lung de linie. De altfel, Monica a si castigat primul set cu 6-2.

Celelalte jucatoare care au fost nominalizate pentru acelasi premiu au fost Caroline Garcia, din Franta, pentru o lovitura realizata in meciul cu Irina Begu, de la Charleston, italianca Sara Errani si sportivele din Germania Angelique Kerber si Laura Siegemund. ... Citeste intreg articolul pe romanialibera.ro