FOTO Steaua - FC Botosani 2-0, Astra - ASA Targu Mures 3-1! Steaua e cu o mana pe titlul de campioana

De esecul muresenilor a profitat Steaua, care a castigat cu 2-0 meciul cu FC Botosani, fara emotii, desi echipa bucuresteana a jucat 30 de minute cu doi oameni eliminati! ASA Targu Mures (68 de puncte) are nevoie de o victorie in meciul de acasa cu Otelul si sa spere intr-o minune de la CSMS Iasi.

acum 53 luni (25 May 2015)

Cel mai important meci s-a jucat la Giurgiu, pe terenul Astrei. Echipa gazda a spulberat orice speculatie, castigand cu 3-1 meciul cu ASA Targu Mures, datorita unei duble a lui Denis Alibec (19 si 64) si a unui gol marcat de Fatai (90), pentru oaspeti punctand Bumba (37).

In minutul 87 al meciului de la Giurgiu, un gol anulat Astrei a condus la o bataie in toata regula intre cele doua echipe. Laban si Ben Youssef au fost eliminati de la Astra, Ivan Gonzales de la ASA.

De esecul muresenilor a profitat Steaua, care a castigat cu 2-0 meciul cu FC Botosani, fara emotii, desi echipa bucuresteana a jucat 30 de minute cu doi oameni eliminati!

Pentru Steaua au marcat Varela (24) si Stanciu (43), iar Prepelita (minutul 55) si Bourceanu (64) au fost eliminati. Chiar si cu doi oameni in minus, echipa campioana a mentinut scorul si a revenit pe primul loc in Liga I.

Pentru a castiga titlul, Steaua (70 de puncte) trebuie sa invinga in ultima etapa pe terenul Iasiului. ASA Targu Mures (68 de puncte) are nevoie de o victorie in meciul de acasa cu Otelul si sa spere intr-o minune de la CSMS Iasi. Greu de crezut, daca tinem cont ca echipa moldoveana tocmai ce a fost spulberata de Pandurii cu 5-2.

Inaintea partidei dintre Steaua si FC Botosani, Gigi Becali a confirmat posibilitatea ca Mirel Radoi sa fie antrenorul echipei: "Sa vedem, e posibil. Imi pare rau de ASA, dar ce era sa fac, sa ma dau la o parte? Nu accept nici o multumire de la Steaua. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro