FOTO Primele autoturisme EcoSport produse la Craiova au plecat spre clientii din Europa

FOTO Primele autoturisme EcoSport produse la Craiova au plecat spre clientii din Europa

Echipa noastra de la Craiova si furnizorii nostri au facut o treaba excelenta si sunt extrem de multumit cu rezultatul operatiunilor", a declarat John Oldham, Presedinte Ford Romania si director al fabricii de la Craiova.

acum 77 luni (12 Dec 2017)

Suntem foarte multumiti de faptul ca lansarea se desfasoara conform planurilor si procedurilor noastre interne. Echipa noastra de la Craiova si furnizorii nostri au facut o treaba excelenta si sunt extrem de multumit cu rezultatul operatiunilor", a declarat John Oldham, Presedinte Ford Romania si director al fabricii de la Craiova. Autovehiculele vor ajunge in Maea Britanie si Germania, lansarile nationale la nivelul intregii Europe - implicit Romania - urmand sa aiba loc dupa mijlocul lunii ianuarie. Pentru a sprijini volumul de munca in crestere, la fabrica de la Craiova au fost angajati in plus 1700 de operatori de baza si personal calificat in cursul acestui an. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro