FOTO Liga Europa: West Ham - Astra 2-2! Romanii au revenit de la 0-2 si i-au redus la tacere pe englezi

Incidente grave in Albania West Ham United: Adrian - O'Brien (Burke '35), Collins, Ogbonna, Cresswell - Kouyate, Oxford, Noble - Payet - Zarate (Jarvis '76), E. Cartonas rosu: Collins '59 Arbitri: Adrien Jaccottet (central) - Raffael Zeder, Johannes Vogel (asistenti) - Alain Bieri (rezerva) - toti Elvetia.

acum 88 luni (31 Jul 2015)

Astra Giurgiu este una dintre protagonistele serii in Liga Europa, turul trei preliminar.

Minutul 23, 1-0:: Enner Valencia a deschis scorul cu o lovitura de cap in urma unui corner.

Minutul 51, 2-0: Zarate a dublat avantajul dupa o incursiune personala si un sut din careu.

Minutul 59: James Collins a vazut al doilea cartonas galben pentru o interventie asupra lui Budescu.

Minutul 71, 2-1 Boldrin a redus din handicap cu un sut puternic, din afara careului, care a lovit transversala si a intrat in poarta.

Minutul 83, 2-2: Ogbonna a incercat sa intervina la o centrare si si-a deviat mingea in proprie poarta.

VIDEO Golurile partidei

Dani Coman, presedinte Astra: Am jucat excelent in repriza a doua.

In schimb, ASA Targu Mures a primit o lectie de fotbal de la Saint Etienne. Incidente grave in Albania

West Ham United: Adrian - O'Brien (Burke '35), Collins, Ogbonna, Cresswell - Kouyate, Oxford, Noble - Payet - Zarate (Jarvis '76), E. - Queiros, Geraldo, Gaman, Junior Morais - Seto, Boldrin (Dandea '86) - Enache, Teixeira, William (Florea '76) - Budescu (Lovin '90+1).

Cartonas rosu: Collins '59

Arbitri: Adrien Jaccottet (central) - Raffael Zeder, Johannes Vogel (asistenti) - Alain Bieri (rezerva) - toti Elvetia.

Partida retur se va disputa la 6 august, la Giurgiu, de la ora 21.00. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro