FOTBAL EUROPEAN. FC Barcelona a devenit CAMPIOANA in Primera Division. Luis Suarez a rezolvat cu un HATTRICK meciul de la Granada

FC Barcelona a castigat un nou titlu in Primera Division, dupa succesul obtinut, sambata, pe terenul celor de la Granada, scor 3-0, goluri marcate de Luis Suarez.

acum 39 luni (14 May 2016)

FC Barcelona avea nevoie de o victorie, in deplasare, la Granada, pentru a castiga din nou campionatul Spaniei, iar catalanii n-au dat gres. Elevii lui Luis Enrique s-au impus cu scorul de 3-0, datorita golurilor inscrise de Luis Suarez, in minutele 22, 38 si 86. Real Madrid a castigat si ea partida disputata in deplasare, la Deportivo La Coruna, scor 2-0, goluri reusite de Cristiano Ronaldo, in minutele 8 si 25. Astfel, dupa 38 de etape, Barcelona a incheiat competitia pe prima pozitie, cu 91 de puncte, urmata de Real (90) si Atletico Madrid (85, un meci mai putin disputat). ... Citeste intreg articolul pe evz.ro