EURO 2016. Meci SPECTACULOS intre Tara Galilor si Slovacia. Gareth Bale a marcat SUPERB din lovitura libera, echipa sa a debutat cu un SUCCES in Franta

Tara Galilor s-a impus cu scorul de 2-1, sambata, in partida cu reprezentativa Slovaciei, disputata la Bordeaux, in Grupa B a turneului final.

acum 49 luni (12 Jun 2016)

Tara Galilor a debutat cu dreptul la Campionatul European din Franta, si s-a impus, scor 2-1, in fata Slovaciei, intr-o partida din Grupa B, din care mai fac parte Anglia si Rusia. Galezii au deschis scorul in minutul 10, prin Gareth Bale, care a transformat o lovitura libera de la 22 de metri. In final, Tara Galilor a fortat si a avut succes si a obtinut trei puncte gratie golului inscris de Hal Kanu-Robson, in minutul 81. ... Citeste intreg articolul pe evz.ro