Dupa Messi, dezastrul! Alti sase jucatori din nationala Argentinei vor sa se retraga dupa esecul de la Copa America

Dezastrul a fost declansat chiar de Messi, care a sutat mult peste poarta la prima lovitura de pedeapsa pe care a avut-o echipa sa.

acum 92 luni (27 Jun 2016)

Dezastrul a fost declansat chiar de Messi, care a sutat mult peste poarta la prima lovitura de pedeapsa pe care a avut-o echipa sa. La finalul celor 120 de minute de timp regulamentar plus prelungiri, scorul a fost egal 0-0, iar dupa penaltyuri Chile a invins cu 4-2. "Pentru mine, nationala e un capitol inchis!", a declarat Messi la final, comunicand decizia de a se retrage de la prima reprezentativa, la numai 29 de ani. Nu este insa singurul care de gand sa faca asta, dupa el alti sase jucatori importanti din nationala "pumelor" intentionand sa faca acelasi lucru. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro