Derby exploziv la Manchester: meci jucat intr-un ritm fabulos. Cine s-a impus in primul duel Mourinho - Guardiola

Cu cate trei victorii in primele trei runde, United si City au ajuns fata in fata pe "Old Trafford" acolo unde, sub privirile lui Sir Alex Ferguson, Rooney si compania au cedat la finalul celor 90 de minute.

acum 46 luni (10 Sep 2016)

Belgianul Kevin De Bruyne a fost omul meciului pentru oaspeti: a deschis scorul (15), iar in minutul 36, sutul sau a lovit bara, balonul a sarit la Iheanacho care a facut 2-0. Pe finalul primei parti, in minutul 42, portarul Claudio Bravo a iesit aiurea la o centrare, a scapat mingea in fata, iar Ibrahimovici, pe faza, a redus din handicap. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro