CSM Bucuresti joaca azi un meci de totul sau nimic! "Tigroaicele" n-au voie sa piarda contra celor de la Krim

CSM Bucuresti joaca azi un meci de totul sau nimic!

Totusi, avand in vedere si rezultatele surprinzatoare din meciurile Team Esbjerg - Midtjylland, scor 22-21, respectiv Vardar Skopje - Buducnost Podgorica, scor 28-31, elevele lui Aurelian Rosca au chiar posibilitatea unei calificari in sferturile de finala si de pe locul 3. Cu ochii pe meciul Midtjylland - Larvik Plecand de la premisa ca se va califica inca din acest weekend in sferturi, campioana Romaniei urca pe locul 3 in grupa inca din aceasta etapa daca Larvik nu pierde in Danemarca.

acum 48 luni (3 Mar 2017)

"Tigroaicele" si-au complicat singure situatia in Liga Campionilor, dupa infrangerea, scor 33-35, suferita saptamana trecuta pe terenul norvegiencelor de la Larvik.

Totusi, avand in vedere si rezultatele surprinzatoare din meciurile Team Esbjerg - Midtjylland, scor 22-21, respectiv Vardar Skopje - Buducnost Podgorica, scor 28-31, elevele lui Aurelian Rosca au chiar posibilitatea unei calificari in sferturile de finala si de pe locul 3. De asemenea, partida Midtjylland - Larvik de la sfarsitul saptamanii a devenit mult mai interesanta si pentru CSM Bucuresti, care are sanse bune sa urce inca o pozitie in clasament.

Cu ochii pe meciul Midtjylland - Larvik

Plecand de la premisa ca se va califica inca din acest weekend in sferturi, campioana Romaniei urca pe locul 3 in grupa inca din aceasta etapa daca Larvik nu pierde in Danemarca. La egalitate de puncte cu Midtjyland (ar insemna ca danezele sa faca egal cu Larvik), CSM Bucuresti va avea avantajul meciurilor directe. Si intr-un clasament in trei cu Larvik si Midtjylland (in ultima etapa romancele si Midtjylland castiga cu Esbjerg, respectiv Krim Mercator, iar Larvik pierde cu Gyor), "tigroaicele" ar fi pe locul 3. In cazul in care Midtjylland se impune in partida cu Larvik, atunci CSM Bucuresti asteapta in ultima etapa fie un pas gresit al echipei daneze in deplasarea de la Krim, fie o infrangere a campioanei Norvegiei cu Gyor. Exista posibilitatea ca CSM Bucuresti sa termine si pe locul secund al grupei, daca Midtjylland o bate pe Larvik si obtine cel mult un punct cu Krim, iar reprezentanta Norvegiei pierde si cu Gyor.

Indiferent de locul pe care-l va ocupa in clasament, e clar ca CSM Bucuresti ar urma sa intalneasca o rivala de temut in sferturile de finala. Iar echipa care se va clasa foarte probabil pe pozitia a treia in Grupa Principala I dupa ultima etapa, Buducnost Podgorica, avand-o pe Cristina Neagu intr-o forma de zile mari, nu este chiar o adversara pe care sa ti-o do... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro