Cornel Dinu il face analfabet pe un fotbalist cu peste 100 de meciuri la echipa nationala: "Saracu, are 400 de cuvinte"

Si acum a facut un fault de neprivit, infiorator, tocmai pentru ca el are aceasta deprindere de mic sa atace mingea si sa nu faca mai mult un filaj.

acum 66 luni (3 Apr 2018)

Nu mai spun de dezacorduri, el are doar vreo 400 de cuvinte in lexic, dar ticul acela ingrozitor ... El nu cred ca stie ca exista si virgula in limba romana. Fereasca-ma Dumnezeu de astfel de timpuri. El este un aparator stanga, a jucat de 100 si ceva de ori in echipa nationala, desi el n-a avut niciodata marcaj, n-a avut deposedare. Si acum a facut un fault de neprivit, infiorator, tocmai pentru ca el are aceasta deprindere de mic sa atace mingea si sa nu faca mai mult un filaj. El n-a avut niciodata nici joc de cap. Dar iata ca a strans atatea meciuri la echipa nationala, profitand si de lipsa unei concurente. Stefan Radu a refuzat de prin 2007 sa mai vina la echipa nationala" , a declarat Cornel Dinu pentru Telekom Sport. Insa, primul meci jucat de fundasul stanga in campionatul intern dupa o pauza de 15 ani s-a terminat foarte prost. In prelungirile partidei cu Sepsi, scor 2-2, Razvan Rat a avut o intrare criminala asupra lui Kuku si a primit direct cartonasul rosu. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro