Cine e jucatoarea de tenis din Romania care l-a enervat cumplit pe Ilie Nastase: "Fetita sau duduia asta in ce calitate vorbeste despre mine?"

Cine e jucatoarea de tenis din Romania care l-a enervat cumplit pe Ilie Nastase:

Au fost de acord, iar apoi eu am preluat postul de capitan nejucator, deoarece vreau sa ajut cat pot eu de mult ca echipa noastra nationala de Fed Cup sa se califice cat mai repede in Grupa Mondiala", a spus Ilie Nastase pentru Fanatik.

acum 77 luni (2 Nov 2016)

Sorana Carstea, numarul 84 WTA, declarase ca i s-a parut bizara numirea lui Ilie Nastase la echipa de Fed Cup. Mi s-a parut ca n-ar vrea sa fie aici. Un pic ciudat din toate punctele de vedere tinand cont ca echipa a mers incredibil cu Alina. Insa eu atatat timp cat e si Alina antrenor acolo in spate, probabil vor merge bine", a spus Sorana Carstea. Va rog sa ii spuneti sa stea linistita. Tot ea o sa antreneze echipa, iar daca se va decide sa stea pe scaun langa mine eu chiar nu am nici o problema. Insa vreau sa ii amintiti duduii Carstea ca eu, Ilie Nastase, am fost numarul unu mondial. Si vreau sa ii mai amintiti ca la mine s-au terminat cu nepotismele sau prieteniile pe la lot. Vor juca doar cele mai in forma jucatoare si o sa ma uit cu atentie si pe clasament sa vad pe ce locuri sunt jucatoarele noastre. Eu nu m-am teleportat pe functia de capitan nejucator. Am fost numit de catre conducerea Federatiei de Tenis. Stiu ca Simona, Irina si Monica au si discutat intre ele in legatura cu numirea mea. Au fost de acord, iar apoi eu am preluat postul de capitan nejucator, deoarece vreau sa ajut cat pot eu de mult ca echipa noastra nationala de Fed Cup sa se califice cat mai repede in Grupa Mondiala", a spus Ilie Nastase pentru Fanatik. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro