Chiriches, spectator la umilinta lui Chelsea. Doar Barcelona a mai reusit sa-i aplice aceasta corectie lui Mourinho

"Albastrii" au inceput derby-ul din postura de lideri si au deschis scorul prin Diego Costa (18), dar au avut un final halucinant de prima repriza, cand au incasat trei goluri, prin Harry Kane (30), Rose (44) si Towsend (45+4), ultimul dupa un penalty obtinut tot de Kane.

acum 70 luni (2 Jan 2015)

1 ianuarie 2015 va ramane o zi de memorabila atat pentru Tottenham cat si pentru Chelsea (si Jose Mourinho). "Albastrii" au inceput derby-ul din postura de lideri si au deschis scorul prin Diego Costa (18), dar au avut un final halucinant de prima repriza, cand au incasat trei goluri, prin Harry Kane (30), Rose (44) si Towsend (45+4), ultimul dupa un penalty obtinut tot de Kane. Hazard (61) a redus din diferenta, dintr-o pasa a lui Fabregas, dar Chadli (78) a facut 5-2 marcat pentru Tottenham, dupa o pasa a aceluiasi Kane (21 de ani), cel mai valoros (tanar) atacant englez la momentul actual. Scorul final, 5-3 pentru Tottenham, a fost stabilit dupa reusita din minutul 87 a lui John Terry si consemneaza primul esec cu cinci goluri incasate pentru echipa lui Jose Mourinho, de cand portughezul antreneaza in Anglia. De altfel, in intreaga cariera, o singura echipa, Barcelona, a mai reusit sa marcheze de cinci ori in fata unei echipe conduse de "The Special One", la primul sezon la Real Madrid (5-0 scor final). Cele doua echipe au o linie identica de clasament dupa 20 de etape: 14 victorii, 4 egaluri, 2 infrangeri, 44 de goluri marcate, 19 incasate, 46 de puncte! ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro