CFR Cluj a invins Astra cu scorul de 4-1. Daniel Isaila, suparat pe elevii sai: "Ne-am batut singuri"

CFR Cluj a invins Astra cu scorul de 4-1. Daniel Isaila, suparat pe elevii sai:

Pentru CFR Cluj golurile au fost marcate de Deac in minutul 33, apoi de Tade in minutul 44, precum si din penalti, ultimul gol fiind trimis in poarta echipei Astra de Guima in minutul 76.

acum 67 luni (14 Sep 2014)

De cealalta parte, William a reusit sa marcheze in poarta clujenilor de la circa 10 metri in minutul 46. Mai exact, in minutul 64, Ben Youseff a primit cartonasul rosu pentru un fault comis la Ivanovski. De asemenea, si Pliatsikas este eliminat dupa ce comite un fault in careu asupra lui Monroy in minutul 90.

La finalul partidei, antrenorul Astrei, Daniel Isaila, a declarat ca este suparat pe jucatorii sai.

"Prea multe de spus nu sunt. Am fost fortat sa-l titularez pe Toure, deoarece Ben Youseff a ajuns abia astazi la pranz in Cluj de la echipa nationala. Sunt suparat pe jucatori, deoarece au fost extrem de nervosi", a declarat Daniel Isaila.

Pe de alta parte, tehnicianul echipei CFR Cluj, Vasile Miriuta, a spus la finalul meciului ca elevii sai au facut o partida buna. Deac se pare ca s-a accidentat la ligamentul colateral, dar asteptam sa vedem rezultatele medicale de maine", a spus Vasile Miriuta. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro