CE 2016. Spania, campioana europeana, a UMILIT Turcia si s-a CALIFICAT in optimile de finala

Spania a castigat fara nicio problema partida cu Turcia, scor 3-0, jucata, vineri, la Nisa, in cadrul Grupei D a Campionatului European.

acum 42 luni (18 Jun 2016)

Spania, campioana europeana in exercitiu, s-a impus detasat in confruntarea cu Turcia, de la Nisa, scor 3-0. Meciul a curs doar inspre poarta "ros-albilor", care au primit doua goluri de la Alvaro Morata, in minutele 34 si 48, si de la Manuel Nolito, in minutul 37. Spania s-a caificat in "optimi" fara probleme, dupa ce in prima partida de la Euro a invins Cehia, scor 2-2. ... Citeste intreg articolul pe evz.ro