CE 2016. Croatia - Portugalia, 0-1. Lusitanii au dat LOVITURA in minutul 117 si merg in sferturile de finala

Portugalia s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European, dupa ce a castigat dramatic meciul din "optimi", disputat cu reprezentativa Croatiei, scor 1-0.

acum 48 luni (26 Jun 2016)

Portugalia s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European, dupa ce a castigat dramatic meciul din "optimi", disputat cu reprezentativa Croatiei, scor 1-0. Meciul a fost dezamagitor, ambele echipe dand impresia ca sunt epuizate fizic dupa cele trei meciuri din grupe. Pentru ca dupa 90 de minte nu s-a marcat, partida a intrat in prelungiri, acolo unde, portughezii au lovit decisiv, in minutul 117, datorita lui Ricardo Quaresma. Ex-iugoslavii au parasit in lacrimi terenul, dupa ce in faza grupelor se invinsesera Turcia (scor 1-0) si Spania (2-1) si remizasera cu Cehia (scor 2-2). Portughezii au obtinut primul succes in competitie, dupa 1-1 cu Islanda, 0-0 cu Austria si 3-3 cu Ungaria. ... Citeste intreg articolul pe evz.ro