CE. 2016. Belgia, VICTORIE convingatoare in fata Irlandei. "Dracii rosii" au reusit sa inchida meciul in 20 de minute

CE. 2016. Belgia, VICTORIE convingatoare in fata Irlandei.

Nationala Belgiei s-a impus detasat, sambata, in partida jucata la Bordeaux, contra Irlandei (scor 3-0), in cadrul Grupei E a Campionatului European.

acum 35 luni (18 Jun 2016)

Dupa debutul nereusit in fata Italiei, scor 0-2, Belgia a castigat, sambata, detasat, confruntarea cu Irlanda, ce s-a disputat la Bordeaux. Oamenii lui Marc Vilmots au castigat cu scorul de 3-0, iar la pauza, a fost egalitate. "Dracii rosii" au deschis scorul imediat dupa inceputul reprizei a doua, prin Romelo Lukaku (48), si i-au majorat avantajul dupa golul lui Axel Witsel (61). In ultima etapa, Irlanda va intalni Italia, iar Belgia va da piept cu Suedia. ... Citeste intreg articolul pe evz.ro