Campioana si de Craciun: Simona Halep a castigat fara emotii turneul din Thailanda

Simona Halep a castigat turneul demonstrativ de la Hua Hin, dupa ce a trecut in doua seturi de Karolina Pliskova, scor 6-2, 6-3.

acum 29 luni (24 Dec 2017)

Simona nu a avut nevoie decat de o ora, aproximativ 30 de minute pe set, pentru a se impune in meciul cu locul 4 WTA.

De altfel, Simona Halep a avut mai mereu ac de cojocul Pliskovai, pe care o conduce cu 5-1 la meciuri directe. Konta si Ostapenko au mai primit si cate un tablou din partea organizatorilor, cermonia organizandu-se chiar inaintea jocului dintre Konta si Ostapenko, finala "mica" a turneului.

Simona ramane cu doua meciuri bune dupa acest turneu "amical", ambele castigate impotriva unor jucatoare de top (Johanna Konta si Karolina Pliskova), iar aceste victorii ii confera un moral bun inaintea noului sezon. Halep mai ramane cateva zile in Thailanda, dupa care se deplaseaza in China pentru turneul de la Shenzen (1-7 ianuarie). ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro