Buzarnescu, de neoprit: Mihaela face cel mai bun turneu din ultimele luni si e la trei victorii de castigarea trofeului

Dupa ce a trecut de Haddad Maia (63 WTA) in runda inaugurala, astazi, romanca de 29 de ani s-a impus si in duelul cu Antonia Lottner (158 WTA).

acum 45 luni (2 May 2018)

Mihaela Buzarnescu are doua victorii fara set pierdut la Praga si isi asteapta deja viitoarea adversara in sferturi. Dupa ce a trecut de Haddad Maia (63 WTA) in runda inaugurala, astazi, romanca de 29 de ani s-a impus si in duelul cu Antonia Lottner (158 WTA). In setul doi, aceasta a aparat trei mingi de set, la 5-3 si la 5-4, reusind sa-si duca adversara in tie-break. Aici, Buzarnescu s-a impus cu 9-7, dupa ce a aparat o noua minge de set la 7-6! ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro