Birmingham 2015: Simona Halep, in sferturi, dupa un meci FULGER cu Klara Koukalova

Simona Halep, cap de serie numărul 1, s-a calificat in sferturile turneului Premier de la Birmingham, după ce a invins-o pe Klara Koukalova, 92 WTA, scor 6-1, 6-3. Koukalova alunecă destul de tare și cade, in timp ce alerga după o minge trimisă de Simona in colțul terenului 5-3: Game, Halep. ---- Simona Halep, cap de serie numărul 1, va juca, joi, in optimile turneului Premier de la Birmingham, impotriva cehoaicei Klara Koukalova, 92 WTA.

acum 58 luni (18 Jun 2015)

Simona Halep, cap de serie numărul 1, s-a calificat in sferturile turneului Premier de la Birmingham, după ce a invins-o pe Klara Koukalova, 92 WTA, scor 6-1, 6-3.

Simona Halep s-a impus după doar 51 de minute de joc.

In sferturi, romanca va juca impotriva Kristinei Mladenovic (Franţa), locul 43 WTA.

----

Live Text. Simona Halep - Klara Koukalova: 6-1, 6-3

6-3: Break, MECI, Halep.

Simona Halep este la un game distanță de sferturi.

Koukalova alunecă destul de tare și cade, in timp ce alerga după o minge trimisă de Simona in colțul terenului

5-3: Game, Halep.

4-3: Game, Koukalova.

4-2: Game, Halep. Romanca iși menține avantajul pe tabelă, cu toate că meciul a devenit unul strans, față de ce s-a jucat in primul set.

Cehoaica a cerut intervenția antrenorului.

3-2: Game, Koukalova.

3-1: Game, Halep. Simona iși menține avantajul de un break pe tabelă.

2-1: Game, Koukalova. Cehoaica a inceput să lungească mai mult schimburile de minge, iar romanca face primele greșeli.

2-0: Game, Halep.

1-0: Break, Halep.

Ora 15.09: Incepe setul al doilea, cu adversara la serviciu.

6-1: Game, SET, Halep. Simona caștigă un set extrem de rapid, in doar 18 minute.

Koukalova este capabilă de un tenis de o mult mai bună calitate față de ce arată acum pe teren.

5-1: Break, Halep. Romanca este avantajată de jocul cu foarte multe erori al cehoaicei.

4-1: Game, Halep. Simona iși consolidează avantajul de un break de pe tabelă.

3-1: Break, Halep. De asemenea cele două par să fie deranjate de soare, mai ales Koukalova, care nu poartă cozoroc.

2-1: Rebreak, Koukalova.

2-0: Break, Halep.

1-0: Game, Halep.... Citeste intreg articolul pe romanialibera.ro