Belgia - Ungaria 4-0: maghiarii au scapat ieftin. Ce a spus Alan Shearer despre unguri la pauza meciului

Iar rasplata belgienilor a venit firesc, atunci cand Alderweireld a marcat cu capul, dupa o lovitura libera executata de De Bruyne la care fundasii maghiari au "dormit". Ungaria a avut o perioada de 15-20 de minute, in partea secunda, in care a trecut de cateva ori pe langa egalare.

acum 53 luni (27 Jun 2016)

Ungaria a avut cea mai buna ofensiva din faza grupelor, cu sase reusite, dar si una dintre cele mai slabe aparari cu patru goluri incasate.

Iar totul a inceput prost pentru maghiari care l-au pierdut pe play-maker-ul Kleinheisler la incalzire, mijlocasul celor de la Werder Bremen suferind o accidentare. Primele zece minute s-au jucat intr-o singura directie: spre poarta lui Gabor Kiraly (40 de ani). Iar rasplata belgienilor a venit firesc, atunci cand Alderweireld a marcat cu capul, dupa o lovitura libera executata de De Bruyne la care fundasii maghiari au "dormit". Elevii lui Marc Wilmots au ratat insa pe banda si, la un moment dat, ar fi putut plati scump pentru asta.

Ungaria a avut o perioada de 15-20 de minute, in partea secunda, in care a trecut de cateva ori pe langa egalare. Mai intai, a facut 80% din golul inscris de Batshuayi (78), iar apoi, pe contraatac, a punctat pentru 3-0 (79).

Ungurii au parasit terenul in aplauzele fanilor lor, multumiti de parcursul echipei la Euro 2016. Pentru Belgia urmeaza confruntarea cu Tara Galilor din sferturi, vineri (ora 22.00), la Lille. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro