Begu, la un pas sa dea lovitura la Miami: Irina a chinuit-o doua ore pe Radwanska intr-un meci teribil

Irina Begu (35 WTA) a spus, inainte de confruntarea cu Agnieszka Radwanska (Polonia, 8 WTA), pe ce se bazeaza in speranta de a da lovitura in meciul cu adversara ei mult mai bine cotata.

acum 67 luni (29 Mar 2015)

Totusi, in primul set, emotiile s-au vazut la bucuresteanca de 24 de ani, care a comis 21 de erori nefortate si a cedat cu 2-6.

Apoi insa, Begu si-a revenit spectaculos, iar la 3-3 in setul doi a reusit sa castige ultimele trei game-uri pentru a se impune cu 6-4.

Begu a servit pentru 5-3, insa jucatoarea din Polonia a condus 40-0, a avut trei mingi de meci, a valorificat-o pe prima si s-a calificat in urmatoarea faza, dupa o partida de o ora si 56 de minute. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro