Australian Open 2018: Simona Halep merge in turul al doilea dupa un meci neasteptat de greu si o sperietura teribila

Simona Halep, favorita numarul unu a Australian Open, s-a calificat in turul al doilea la Melbourne, dupa ce a castigat cu 7-6(5), 6-1 partida cu Destanee Aiava, locul 193 WTA.

acum 61 luni (16 Jan 2018)

N-a fost deloc un meci usor, chiar daca adversara, o australianca de 17 ani, parea o prada usoara. In special in primul set Aiava a surprins-o pe Halep cu loviturile ei puternice si a dus scorul pana la 5-2! La scorul de 5-3, Aiava a avut doua mingi de set, anulate insa de Simona Halep care a egalat la 5 si a dus setul la tiebreak, pe care l-a si castigat.

Partea a doua a partidei a fost la indemana Simona Halep, care s-a impus cu 6-1.

Scor final 7-6, 6-1 pentru Simona Halep, care merge in turul secund, unde o va intalni pe Eugenie Bouchard.

1h si 53 min a durat partida dintre Halep si Aiava

VIDEO Simona Halep dezvaluie ce a simtit in momentul accidentarii

Emotii mari cu glezna! Simona Halep: Sunt ingrijorata din cauza accidentarii

Halep joaca in turul al doilea cu un sex-simbol. #AusOpen pic.twitter.com/kb3vZYRRnV -- #AusOpen (@AustralianOpen) 16 ianuarie 201

"It was a pleasure to be back here on centre court." ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro