Arlauskis, la limita nebuniei. Un oficial stelist dezvaluie: "Avea o stare ciudata de la pauza si am incercat sa il calmam"

Arlauskis, la limita nebuniei. Un oficial stelist dezvaluie:

Jenat la un corner de Ionut Nedelcearu, Arlauskis s-a repezit spre acesta, l-a luat de gat si a vrut sa il muste (foto jos).

acum 85 luni (4 May 2015)

Steaua s-a impus din nou in meciul cu DInamo, scor 3-1, si a ramas in lupta pentru titlu. Partida de pe "Arena Nationala" a fost intrerupta 20 de minute in startul reprizei secunde, cand mai multe petarde din peluza dinamovista au explodat in spatele lui Arlauskis.

Inainte de aceste incidente insa, la sfarsitul primei reprize, portarul lituanian a avut o reactie in urma careia Radu Paraschivescu, invitat in studioul DigiSport, i-a recomandat un control psihiatric. Jenat la un corner de Ionut Nedelcearu, Arlauskis s-a repezit spre acesta, l-a luat de gat si a vrut sa il muste (foto jos). "Arlauskis avea o stare ciudata de la pauza si am incercat sa il calmam. El a iesit de pe teren pentru ca arbitrul i-a facut semn. Balaj a venit la bancile de rezerve si a spus ca el a cerut echipelor sa iasa. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro