A revenit de la 1-6, 2-6 si a castigat meciul in patru ore! Performerul zilei la Roland Garros

Diego Schwartzmann a castigat ulterior si setul decisiv si s-a calificat in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa un meci extrem de spectaculos, care adurat 3 ore si 56 de minute.

acum 69 luni (5 Jun 2018)

Argentinianul Diego Schwartzmann si sud-africanul Kevin Anderson, doi jucatori desparti de o inaltmie de 33 de centimetri. Anderson s-a impus in primele doua seturi, scor 6-1, 6-2, iar in setul al treilea a avut avantaj la scorul de 5-3. In setul al patrulea, Anderson a condus din nou cu 3-1, 4-2 si 5-3, dar din nou argentinianul a intors partida si a castigat in tie-break cu 7-6. Diego Schwartzmann a castigat ulterior si setul decisiv si s-a calificat in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa un meci extrem de spectaculos, care adurat 3 ore si 56 de minute. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro