VIDEO Dinamo - Athletic Bilbao 1-1 si Astra - Oleksandria 0-0: Gol magnific Rivaldinho, o "bijuterie" sub ochii tatalui

Athletic a avut ocaziile mai mari si a trecut pe langa deschiderea scorului inca din minutul 5, atunci cand Etxeita a fost aproape de gol cu o lovitura de cap. CITESTE SI: *Marele Rivaldo, incantat de ce a vazut la Bucuresti: ce a spus despre Dinamo si golul fabulos al fiului sau *Dinamo, "furata": Contra si Mutu, discurs dur dupa o remiza de prestigiu.

acum 81 luni (28 Jul 2017)

Pe "Arena Nationala", Dinamo s-a autodepasit si s-a ridicat la nivelul unui public admirabil care a incurajat-o din primul minut. Athletic a avut ocaziile mai mari si a trecut pe langa deschiderea scorului inca din minutul 5, atunci cand Etxeita a fost aproape de gol cu o lovitura de cap. Dinamo a incercat sa se bata de la egal la egal cu formatia spaniola, insa a intrat la pauza condusa cu 1-0. La reluare, elevii lui Cosmin Contra au jucat cu o mai mare ardoare si au fost rasplatiti in minutul 54. Rivaldinho a egalat cu un sut fantastic, sub privirile tatalui sau, marele Rivaldo, care a urmarit meciul din tribune, alaturi de Adrian Mutu. Pe fondul acestei perioade bune pentru Dinamo, Athletic a fost aproape de gol! Dupa un nou corner, mingea a fost scoasa de pe linia portii, bucurestenii scapand in extremis de primirea golului doi (70). Replica gazdelor a venit prin Albin al carui sut se putea transforma intr-un autogol inscris de Balenziaga, dar portarul bascilor a avut un reflex fabulos (75). S-a terminat 1-1 si ros-albii vor merge la Bilbao pentru returul de joia viitoare (ora 21.45, TVR) cu sperante la o calificare in play-off-ul Ligii Europa. VEZI REZUMATUL MECIULUI DINAMO - ATHLETIC BILBAO

N-au profitat de omul in plus Astra a intalnit cel mai accesibil adversar dintre toate formatiile romanesti care au fost in actiune in aceasta saptamana, insa n-a putut profita de acest lucru. CITESTE SI: *Marele Rivaldo, incantat de ce a vazut la Bucuresti: ce a spus despre Dinamo si golul fabulos al fiului sau *Dinamo, "furata": Contra si Mutu, discurs dur dupa o remiza de prestigiu. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro