Tatarusanu, facut cu ou si cu otet in Italia: presa l-a desfiintat pentru o gafa mare. Chiriches, moment fericit

Site-ul calciomercato.com Vlad Chiriches e deja la al doilea sezon la Napoli, insa abia a ajuns la zece aparitii in Serie A. Miercuri, el a fost integralist in Napoli - Empoli, scor 2-0, rezultat care a trimis formatia gazda pe locul 3, la patru puncte de liderul Juventus.

acum 90 luni (28 Oct 2016)

Tatarusanu a fost integralist la gazde, in timp ce Ianis Hagi a ramas pe banca. La oaspeti, locul 20 din 20 in Serie A, atacantul Adrian Stoican a bifat 72 de minute, insa portarul Valentin Cojocaru a fost rezerva. Partida s-a jucat pe o ploaie torentiala care a cauzat si intreruperea jocului timp de 45 de minute. Tatarusanu a gresit la golul oaspetilor si a fost facut praf in presa italiana. N-a fost capabil sa retina o minge pe care a prins-o initial si i-a facut cadou golul lui Crotone. Tatarusanu a fost dezastruos, o gafa de boboc. Site-ul calciomercato.com

Vlad Chiriches e deja la al doilea sezon la Napoli, insa abia a ajuns la zece aparitii in Serie A.

Miercuri, el a fost integralist in Napoli - Empoli, scor 2-0, rezultat care a trimis formatia gazda pe locul 3, la patru puncte de liderul Juventus. Fundasul de 26 de ani a avut o contributie importanta la victorie, stabilind scorul final din pasa lui Hamsik.

"Am ascuns mingea sub tricou pentru a-i dedica golul sotiei mele, Sabrina, care e insarcinata si va naste peste cateva saptamani. Sunt fericit pentru golul marcat pentru ca a venit la momentul oportun. Jocul nostru suferea in acele momente si aveam nevoie de un gol care sa risipeasca dubiile", a afirmat Chiriches. ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro