Romania e alaturi de ea! S-a stabilit ora meciului, de azi, dintre Simona Halep si Johanna Konta din sferturi la Miami

Halep va juca in aceasta seara, de la ora 20.00 contra adversarei sale, pe care a mai intalnit-o o singura data.

acum 85 luni (29 Mar 2017)

Konta si Halep au jucat in optimile de finala ale turneului de la Wuhan, editia 2015, cand britanica s-a impus cu 6-3, 3-6, 7-5. Acum, ele se vor intalni la Miami intr-o "avanpremiera" a partidei Romania - Marea Britanie, din Fed Cup, programata in 22-23 aprilie, la Mamaia. Ea joaca la un nivel inalt si ma astept la o partida dificila. Am sansa mea de a castiga aici, la Miami, dar acum ma gandesc la ziua de pauza in care trebuie sa ma recuperez.

In prima semifinala de la miami se vor intalni Caroline Wozniacki si Karolina Pliskova ... Citeste intreg articolul pe adevarul.ro