Incepe batalia pentru "careul de asi"

Incepe batalia pentru

Dupa doua zile de pauza, Campionatul European se reia, in aceasta seara, cu prima partida din faza sferturilor de finala. "Lesii" au avut nevoie de prelungiri si lovituri de departajare pentru a depasi reprezentativa Elvetiei (scor 1-1 si 5-4), portughezii au transat partida cu nationala Croatiei, in minutul 117, datorita golului inscris de Ricardo Quaresma.

acum 94 luni (30 Jun 2016)

Dupa doua zile de pauza, Campionatul European se reia, in aceasta seara, cu prima partida din faza sferturilor de finala. De la ora 22.00 (in direct la Pro TV si Dolce Sport 1), pe "Stade Velodrome" din Marsilia, Polonia intalneste Portugalia.

Obositi dupa "optimi"

Este o intalnire intre doua formatii care s-au intrebuintat serios in faza anterioara, pentru a obtine calificarea.

"Lesii" au avut nevoie de prelungiri si lovituri de departajare pentru a depasi reprezentativa Elvetiei (scor 1-1 si 5-4), portughezii au transat partida cu nationala Croatiei, in minutul 117, datorita golului inscris de Ricardo Quaresma. Atacantul de la Bayern Munchen n-a tras sut pe poarta in faza grupelor si n-a marcat niciun gol in patru confruntari. De partea cealalta, nici Cristiano Ronaldo n-a avut anvergura cu care a obisnuit.

Polonezii si portughezii s-au intalnit de doua ori, in cadrul Campionatului Mondial. In 1986, in Mexic, "ros-albii" s-au impus cu scorul de 1-0, iar in 2002, in Coreea de Sud si Japonia, au fost umiliti de lusitani, scor 0-4. Celelalte trei meciuri din "sferturi" se vor disputa astfel: Tara Galilor - Belgia (maine), Germania - Italia (sambata), Franta - Islanda (duminica). Jocurile incep de la ora 22.00 si sunt transmise de Pro Tv si Dolce Sport 1. ... Citeste intreg articolul pe evz.ro